Juventus pranë huazimit të sulmuesit të “padëshiruar”

Juventus po kërkon një sulmues në funksion të merkatos së janarit për të garantuar më shumë gola për teknikun Allegri.

Siç konfirmon Tribal Football , mes profileve të analizuara nga biankonerët do të ishte edhe ai i Pierre-Emerick Aubameyang . Ideja e Zonjës së Vjetër? Merreni menjëherë hua nga Arsenali dhe më pas blini atë në fund të sezonit me kushte të caktuara.

Klasa e ’89-ës, në rrugë me Topçinjtë dhe e vendosur për të nisur një aventurë të re profesionale, ka shënuar 7 gola dhe 2 asistime në 15 paraqitje sezonale deri më tani./h.ll/albeu.com

 


Shtuar 20.12.2021 22:00