Jovic i tregon Bale dhe Hazard se tek Real është çdo gjë e mundur

Luka Jovic mund t’i ketë marrë më shumë kohë për t’u përshtatur me jetën në Real Madrid nga sa mund ta kishin pritur të gjithë, por sulmuesi serb ka treguar në dy ndeshjet e fundit se mund të japë rezultate në fushë.

Carlo Ancelotti u ka shpjeguar lojtarëve të tij se cilin rol do të marrë secili prej tyre këtë sezon dhe,  Jovic ka shfrytëzuar mundësinë e tij, Hazard dhe Bale nuk ia kanë dalë ta bëjnë këtë.

Jovic nuk kishte startuar në asnjë ndeshje të vetme para ndeshjes së së martës kundër Interit, por pas paraqitjes së tij solide nga stoli jashtë stolit te Real Sociedad dhe pas lëndimit të Karim Benzema, sulmuesi serb fitoi një vend në formacionin fillestar kundër Nerazzurrëve.

Diçka e ngjashme ndodhi edhe me Mariano Diaz disa javë më parë, pasi Ancelotti i dha shenjë kundër Elche dhe sulmuesi spanjoll e realizoi, pavarësisht se nuk shënoi një gol. Pas daljes së tij morale në Reale Arena të shtunën e kaluar, Jovic bëri një paraqitje të plotë kundër Interit, pasi u kombinua mirë me shokët e tij në sulm dhe u fut në fushë kur Real Madridi duhej të qarkullonte topin në të tretën e fundit.

Pavarësisht kalendarit të tyre të ngjeshur, Los Blancos po përmirësohen lojë pas loje, duke kombinuar fitoret e rëndësishme me futbollin e mirë.

Lajm i mirë për Real Madridin

Ndërkohë, Jovic ka rizbuluar formën e tij, Marco Asensio po shënon jashtë stolit, Eder Militao po prodhon paraqitje solide në mbrojtje, Toni Kroos po dikton tempin në mesfushë dhe Vinicius Junior është më klinik se kurrë para portës./h.ll/albeu.com


Shtuar 8.12.2021 16:41