Ishte objektiv i Juventusit, braziliani nënshkruan për Benfica

Tani është zyrtare se David Neres është lojtari më i ri i Benfica.

Anësori brazilian nënshkruan nga Benfica pas një eksperience në Ukrainë me Shakhtar Donetsk. Ish-lojtari i Ajax ishte gjithashtu dhe në objektivat e Juventusit, por klubi portugez u tregua më i vendosur.

David Neres nënshkroi një kontratë deri më 30 qershor, të cilët e publikuan zyrtarisht transferimin në rrjetet sociale./ h.ll/albeu.com

Shtuar 20.06.2022 21:50