Ish-gjyqtari Clattenburg tregon 5 lojtarët më problematik në fushë

Ish-gjytari i famshëm i Premier League, Mark Clattenburg ka treguar 5 lojtarët që ai ka pasur vështirësi për ti menaxhuar në fushë,

Clattenburg pati një karrierë të gjatë e cila filloi në vitin 2004 dhe përfundoi në vitin 2017. Gjatë kësaj periudhe ai ka nxjerrë 48 kartona të ku.

Ai ishte gjyqtar kryesor në EURO 2016 dhe në finalën e Champions mes Real Madridin dhe Atletico Madridit.

Më poshtë po ju rendisim 5 lojtarët që i kanë shkaktaur problem këtij gjyqtari:

  • Craig Ballamy
  • Rio Ferdinand
  • Pepe
  • Roy Keane
  • Jens Lehman

Për Clattenburg këta ishin lojtarë të papërshtatshëm në fushë dhe irritues. /albeu.com/


Shtuar 5.04.2021 11:03