Inter – Sampdoria, formacionet zyrtare

Interi do të ketë përballë Sampdorian në kuadër të javes së 35-të të Serie A.

 

Interi do të luajë me Sampdorian në ndeshjen e parë pas sigurimit të titullit të Serie A.

Befasisht, Sampdoria nën urdhërat e Claudio Ranierit ka bërë paraqitje të mirë këtë sezon.

Ata gjenden në pozitën e nëntë me 45 pikë.

Skuadrat janë të kompletuara, ndërsa për Interin nuk do të jenë të gatshëm Kolarov dhe Vidal.

Formacionet zyrtare të klubeve.

Inter: Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Bastoni; Hakimi, Vecino, Eriksen, Gagliardini, Young; Sanchez, Lautaro.

Sampdoria: AuderoBereszynski, Tonelli, Colley, Augello; Candreva, Thorsby, Adrien Silva, Jankto; Ramire; Keita.

Shtuar 8.05.2021 05:05