Ibrahimoviç ndaj Fiorentinës për të arritur një rekord personal

Fiorentina është një nga viktimat e preferuara të Zlatan Ibrahimoviç.

Suedezi i ka shënuar 9 gola në total klubit violë dhe ndaj tyre nesër pret të shënojë golin e dhjetë. Nesër nëse do t’i shënojë Fiorentinës, atëhere do të jetë klubi i katërt që i shënon sasi golash dyshifrorë, pasi Roma, Palermo dhe Parma e kanë pësuar këtë gjë nga Zlatan.

Më mirë se suedezi ka bërë vetëm Quagliarella./h.ll/albeu.com


Shtuar 19.11.2021 12:50