Hysaj acaroi tifozët lacial me këngën “Bella Ciao”, Tare ndërhyn dhe fshin pamjet (VIDEO)

Elseid Hysaj shkoi te Lazio pa një prezantim zyrtar të klubit për të bërë bujë për transferimin e tij, por zhurmën e bëri vetë ai, duke kënduar këngën e famshme në të gjithë botën, “Bella Ciao”, që i kushtohet lëvizjes partizane në të gjithë botën.

Kohët e fundit kjo këngë është risjellë nga seriali “La Casa de Papel”, që gjithashtu është një produksion i realizuar mbi mesazhin e kundërshtimit të pushtetit dhe kontrollit të shtetit mbi gjithçka, në çfarëdo lloj mënyre.

Gjithsesi Hysaj e këndoi atë këngë dhe tifozët e Lazios u ndanë në dysh. Një pjesë e mirë e ultrasve, mbështetës të ideve fashiste thurën kritika e sharje për Hysajn, e një pjesë tjetër e shpërndanë videon me krenari se Lazio nuk është më një stereotip fashist.

Mes gjithë kësaj zhurme është dashur ndërhyrja e drejtorit sportiv të klubit. Vlonjati ka sqaruar se Hysaj e ka kënduar atë këngë në nder të serialit “La Casa de Papel” dhe nuk ka lidhje me pikëpamjet e tij. Ndërkohë gjithë videot e shpërndara nga lojtarët, u fshinë menjëherë nga rrjetet sociale. Gjithsesi, ne e kemi ende dhe mund ta shijoni.


Shtuar 19.07.2021 11:28