Hidhet zyrtarisht shorteu i Champions League, përplasje “titanësh” midis Inter-Liverpool dhe PSG-Real Madrid

Sapo është hedhur përsëri shorti i Champions League pas atij gabimi të mëparshëm në lidhje me klubet përkatëse. Ky shorte i hedhur për herë të dytë ka përplasur disa ekipe të mëdha me njëra tjetrën. Vihen re super ndeshjet si Atl Madrid-Bayern, Inter-Liverpool dhe PSG-Real Madrid.

Rregulli i golave si mysafirë është hequr, kështu që ndeshjet që në përballjen e dyfishtë mbeten të barabarta për numrin e golave të shënuar në shtëpi dhe si mysafir, do të shkojnë në kohë shtesë. Nëse rezultati është ende i barabartë pas 30 minutave shtesë, ndeshja do të shkojë në penallti.

Ndeshjet e para do të zhvillohen në datat 15/16/22/23 shkurt, ndërsa ndeshjet e kthimit do të luhen më 8/9/15/16 mars./

Salzburg-Bayern Munich

Sporting-Manchester City

Benfica-Ajax

Chelsea-Lille

Atletico Madrid-Manchester United

Villareal-Juventus

Inter-Liverpool

PSG-Real Madrid/h.ll/albeu.com


Shtuar 13.12.2021 15:17