Hakimi në “ankand”, dy gjigandë evropianë hapin thesin për marokenin

Achraf Hakimi ka bërë një sezon fantastik me fanellën e Interit në sezonin e tij të parë, duke e ndihmuar klubin të fitoj titullin e Serie A.

Zikaltërit janë duke u munduar të zbusin shpenzimet dhe mbrojtësi i djathtë mund të jetë një nga të sakrifikuarit.

Sipas Sky Sport, dy skuadra janë të interesuara për të marrë shërbimet e 22 vjeçarit.

Chelsea dhe PSG janë të gatshëm të shpenzojnë 60 milionë euro për marokienin.

Lojtari tani duhet të vendos se cilën skuadër do të zgjedh pasi që Interi nuk do ta ketë problem ta pranoj ofertën.


Shtuar 9.06.2021 10:10