Griezmann sakrifikoi pagën e tij për t’u larguar nga Barcelona

Antoine Griezmann pranoi t’i ulej paga për t’u larguar nga Barcelona dhe për t’u  bashkuar përsëri me Atletico Madridin.

Francezi i ka ulur të ardhurat e tij për 40 përqind për t’u transferuar në Wanda Metropolitano nga Barcelona.

Griezmann iu bashkua Atleticos në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Ish-sulmuesi i Sociedad ishte njëri nga lojtarët që u larguan nga Camp Nou këtë verë, e kur klubi i kërkoi të ulte pagën e tij, Griezmann sakrifikoi vetëm për të përfunduar marrëveshjen.


Shtuar 6.09.2021 21:30