Gardiani i portës së Arsenalit: Këtë sezon jemi “zjarr” për shkak të asaj që ndodhi sezonin e kaluar

Arsenali është një nga ekipet më në formë në Premier League sëbashku me Manchester City-n me këto të fundit që priteshin.

Ekipi i drejtuar nga Mikel Arteta janë në një formë fantastike dhe momentalisht kryesojnë kampionatin.

Aaron Ramsdale është shprehur se skuadra është “flakë” këtë sezon për shkak të asaj që ndodhi në në fund të sezonit të kaluar.

Londizët sezonin e kaluar ishin shumë afër kualifikimit në Champions League, por në fund dështuan për vetëm një pikë.

Duke folur në lidhje me formën momentale të skuadrës, Ramsdale tha se të gjithë shokët janë ‘zjarr” pasi duan të arrijnë synimin të cilin nuk e përmbushën sezonin e kaluar.

“Ne të gjithë jemi flakë përbrenda, për shkak të asaj që ndodhi sezonin e kaluar”, u shpreh ai./albeu.com