Formacionet zyrtare: Milani sfidon Liverpoolin (FOTO LAJM)

Në Anfield Road luhet klasikja Liverpool-Milan.

Dy ekipe që në dy dekadat e fundit janë përpalasur dy herë në finale ku të dyja e fituan Champions League, Liverpool në 2005, dhe Milani më u pas hakmorr në vitin 2007.

Sot ekipet përplasen në fazën e grupeve të Champions. /albeu.com/

Formacionet zyrtare:

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Matip, Robertson; Henderson, Fabinho, Keita; Salah, Diogo Jota, Origi.

Milan: Maignan; Calabria, Kjaer, Tomori, Theo Hernandez; Bennacer, Kessié; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Rebic.

 


Shtuar 15.09.2021 19:49