Formacionet e mundshme, Atalanta – Manchester United (FOTO LAJM)

Sot starton Champions League dhe do të luhen ndeshjet e vlefshme për grupet.

Në orën 21:00 do të luhet sfida në “Bergamo” midis Atalantës dhe Manchester United. Italianët kanë disa mungesa kryesore ndaj sfidës së sotme, ndërsa anglezeët ndjehen të kompletuar në formcaion dhe në gjëndjen psikologjike e kanë të qetë pasi vijnë nga një fitore 3-0 ndaj Tottenham, ku Ronaldo ishte lojtari I ndeshjes.

Atalanta do të kërkojë fitoren për të vazhduar rrugëtimin në Champions, pasi ndodhet në kutoën e 4 pikëve në vendin e tretë , ndërsa “djajtë e kuq” duhet të ruajnë vendin e parë ku grumbullojnë 6 pikë./H.LL/albeu.com

Formacionet e mundshme: