Ferran Torres pritet të aktivizohet sot ndaj Real Madrid

Ferran Torres më në fund është në dispozicion për të luajtur për Barcelonën pasi është regjistruar për klubin katalanas përpara Superkupës së Spanjës.

Sulmuesi iu bashkua klubit nga Manchester City për rreth 65 milionë euro dhe mund të regjistrohej vetëm pasi Samuel Umtiti bëri një ulje të pagës në kontratën e tij të re.

Plani fillestar ishte të shiste mbrojtësin francez, por ai hezitoi të largohej nga Camp Nou dhe në vend të kësaj vendosi të ulte pagën e tij për të qëndruar në Spanjë.

21-vjeçari do të mbajë numrin 19-të dhe mund të bëjë paraqitjen e tij të parë kundër Real Madrid në gjysmëfinalen e parë në Arabinë Saudite.

Ai ka impresionuar trajnerin e ri Xavi Hernandez në stërvitje.

Ai së fundmi është rikuperuar nga një dëmtim i këmbës që e pa atë të humbasë një pjesë të madhe të sezonit të Manchester City, pasi kishte gjetur një formë të dobët në javët para dëmtimit.

Më pas ai rezultoi pozitiv për COVID-19, gjë që e vonoi më tej përparimin e tij, por ai, së bashku me një mori lojtarësh të Barcelonës, janë rikuperuar nga dëmtimi dhe virusi, gati për të luajtur për Barcelonën për herë të parë./ h.ll/albeu.com


Shtuar 12.01.2022 07:53