EURO 2020/ Angli – Gjermani, ndiqeni këtu ndeshjen LIVE

 

Pas pak minutash luhet super ndeshja, Angli – Gjermani e vlefshme për fazën e 1/8 në EURO 2020.

Dy Kombëtaret sa herë që janë përballur ka pasur gola dhe polemika të shumta. Edhe Thomas Muller theksoi se Gjermania e ka të vështirë ta mbajë portën e paprekur duke iu referuar historisë së dueleve të Kombëtareve.

Anglia dhe Gjermania janë përballur plotë 32 herë, ku secila kombëtare ka nga 13 fitore dhe 6 herë ndeshjet kanë përfunduar baras.

Për të parë ndeshjen LIVE klikoni KËTU . /albeu.com/


Shtuar 29.06.2021 17:50