EURO 2020/ Angli – Gjermani, ky është shpallur lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

Harry Meguire është shpallur lojtari i ndeshjes, Anglia – Gjermania.

Anglia ka arritur ta mposht rivalin historik me të cilin kanë pasur shumë duele të përfolura.

“Tre Luanët” triumfuna ne golat e Raheem Sterling dhe Harry Kane për të arritur në çerekfinale të Kampionatit Evropian, “Euro 2020”.

Mbrojtësi anglez pati një paraqitje fantastike gjatë gjithë takimit, ku si pasojë është shpallur lojtari më i mirë i ndeshjes nga UEFA.

Kujtojmë që Meguire mungoi në fazën e grupeve shkaku i lëndimit, dhe në vend të tij ishte Tyrone Mings, i cili poashtu pati paraqitje të mira.


Shtuar 29.06.2021 20:45