“Është vetëm çështje kohe”, Benzema i bindur se Mbappe do shkojë te Reali

Karim Benzema tha se Kylian Mbappe do të jetë lojtar i Real Madridit herët apo vonë.

Mbappe do të jetë pa kontratë në atë kohë dhe Real Madridi është në “pole-position” për ta transferuar.

“Mbappe në Real Madridt? E kam thënë më parë. Ai dëshiron më shumë. Një ditë, ai do të luajë për Real Madridin. Nuk e di kur, por ai do të vijë. Është vetëm çështje kohe”, ka thënë Benzema për “L’Equipe”. /albeu.com/


Shtuar 2.10.2021 14:04