Edhe pse 38-vjeçar, Dani Alves ka një klauzolë interesante me Barcelonën

Dani Alves nënshkroi kontratën e tij si lojtar i Barcelonës të mërkurën deri në fund të sezonit. Më pas u prezantua në Camp Nou në një ceremoni plot energji dhe një atmosferë të mirë. Disa orë më vonë, RAC1 ka zbuluar një detaj kurioz që përmban kontratën e mbrojtësit brazilian.

Alves do të duhet të paguajë një dënim prej 100 milion eurosh nëse largohet nga Barcelona para 30 qershorit.

Është për t’u habitur që një lojtar 38-vjeçar me pagën më të ulët të të gjithë skuadrës së Barçës ka një klauzolë kaq të lartë. Informacioni i lartpërmendur garanton gjithashtu se nuk ka mundësi për të zgjatur marrëveshjen për një sezon të dytë, por sqaron se ka një predispozitë të mirë nga të dyja palët që kjo zgjatje të mund të realizohet.

Pikërisht, vetë Alves në prezantimin e tij foli për një zgjatje të mundshme të kontratës së tij edhe për një sezon: “Nuk është shqetësim. Vij deri në qershor, numëroj deri atje. Dhe pastaj mund të flitet për gjithçka. Duhet të bëhet me rezultatet Ky është si një provim. Nëse shënoj 4.5, e di që jam i pezulluar. Duhet të kesh notë të lartë për të vazhduar. Nëse jo, do ta marr vetë valixhen në qershor.” r.t/abcnews.al


Shtuar 18.11.2021 11:27