E konfirmon Pochettino: Jemi të fokusuar te rinovimi me Mbappe

Në një konferencë për shtyp, Mauricio Pochettino ka konfirmuar se klubi dëshiron që të rinovojë kontratën e Kylian Mbappe.

22 vjeçari konsiderohet si e ardhmja e futbollit, këtë gjë po e dëshmon ndeshje pas ndeshje.

Së fundmi, ai është lidhur me një largim të mundshëm nga skuadra e Paris Saint-Germain, për të bërë një lëvizje të madhe në klubin mbretëror Real Madrid.

Presidenti i ‘Los Blancos’, Florentino Perez, është një admirues i madh i lojtarit dhe do ta dëshironte atë në skuadrën e tij.

Në anën tjetër, Pochettino ka thënë: “PSG ka një projekt ambicioz dhe mbajtja e një lojtari si Kylian Mbappe është një përparësi themelore për të gjithë”.

Kontrata e Mbappes me skuadrën nga kryeqyteti i Parisit skadon në vitin e ardhshëm.

Vetëm disa ditë më parë, Neymar ka nënshkruar kontratën e rinovimit me PSG-në.


Shtuar 15.05.2021 16:17