E konfirmon drejtori i Dortmund: Nëse vjen oferta e duhur për Sanchon, do ta diskutojmë

Drejtori i Përgjithshëm i Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, ka konfurmar se klubi ka pranuar një ofertë për fantazistin anglez, Jadon Sancho.

Sancho ishte njëri nga emrat më të përfolur të afatit kalimtar veror, ku sipas spekulimeve Manchester United kishte ofruar 100 milionë euro për shërbimet e tij, por që Borussia Dortmund kishte refuzuar një të tillë.

Dortmund dëshironte 150 milionë, por kjo u konsiderua shifër e lartë nga “Red Devils”, kështu që marrëveshja kollapsoi.

Tani, Hans-Joachim Watzke ka konfirmuar se klubi ka pranuar një ofertë dhe janë në shqyrtim e sipër.

“Në rast se vjen oferta e duhur, atëherë në sigurisht që do ta diskutojmë atë me lojtarin dhe agjentin e tij. Siç kemi bërë gjithmonë”, tha Hans-Joachim Watzke.


Shtuar 5.04.2021 13:37