E Bujshme/ Pas blerjes së Newcastle, PIF synon edhe Interin

Fondi sovran saudit PIF duket se është shumë afër blerjes e shumicës së aksioneve të Inter-it.Këtë gjë e ka konfirmuar gazetari italian Enzo

Buçhioni pas një shkrimi të bërë tek “TuttoMercatoWeb”.

Sipas tij klubi negociatat janë në proçes.

“Pas blerjes së Newcastle mesa duket fondi PIF nuk ka braktisur idenë për të blerë dhe klubin zikaltër.Sheiku Bin Salma është ende i interesuar për Interin. Madje unë kam një konfirmim se thashethemet për shitjen e klubit zikaltër tek sheikët janë të vërteta, dhe kjo gjë pritet të arrihet së shpejti. Zhang kërkon 1 miliard euro për shitjen e klubit e kjo gjë nuk duket problem për sheikët. Pala tjetër pret vetëm konfirmim ose mohim nga Suning. Nëse këto thashetheme do të ishin të rreme , atëherë do të ishin hedhur poshtë në mënyrë zyrtare nga të dyja palët por kjo gjë nuk ka ardhur, e cila do të thotë se këto thashetheme janë të vërteta”, kështu është shprehur gazetari i njohur sportive italian./albeu.com


Shtuar 22.10.2021 13:16