Dortmund ka gati zëvendësuesin e Haaland

Erling Haaland me shumë mundësi verën që vjen do të largohet nga klubi gjerman.

Ai duket shumë pranë transferimit te Real Madrid por janë dhe disa klube të mëdha evropiane pas tij. Dortmund e ka menduar se cili do të jetë zëvendësuesi i tij në rast se ai largohet.

Gjermanët kanë piketuar sulmuesin e Real Madrid, Luka Joviç. Sulmuesi serb nuk ka hapsira te “Los Blancos” dhe kështu, këta të fundit nuk do e mendonin dy herë largimin e tij./ h.ll/albeu.com

Shtuar 22.01.2022 22:40