Dëmtimi e ka detyruar të stërvitet i veçuar, Brozovic pritet debutojë ndaj Lecces

Marcelo Brozovic pritet të rikthehet në grup pas të mërkurës, por për debutimin me Interin ndaj Lecces ka optimizëm.

Simone Inzaghi pret të ketë në dispozicion kroatin, i cili si masë paraprake do të stërvitet i veçuar. Dëmtimi i Brozovic nuk dukej shumë serioz, gjithsesi drejtuesit zikaltër vendosën mos ta rrezikonin ndaj Villarrealit.

Roli i Brozovic tek Interi është shumë i rëndësishëm dhe kjo gjë është shumë e qartë, megjithatë, Asllani është ai që mund ta zëvendësojë më së miri kroatin./ h.ll/albeu.com

 


Shtuar 8.08.2022 18:21