Dembele, i emocionuar pasi dëgjoi Xavin

Xavi Hernández dëshiron të rikuperojë versionin më të mirë të Ousmane Dembélé . Ose drejtpërdrejt ta bëjë atë lojtarin më të mirë në botë në pozicionin e tij. Trajneri i Barçës e shprehu verbalisht në konferencën e tij për shtyp për ta prezantuar atë si trajnerin e ri të Barçës. “Rinovimi i tij është prioritet për mua”, tha ai. Sulmuesi francez dëgjoi fjalët e Xavi dhe u emocionua raporton Mundo Deportivo.

Sipas Cadena Cope, Dembélé është i bindur se Xavi mund të jetë kyç në karrierën e tij për ta ndihmuar atë të ketë sukses. Për më tepër, sulmuesi ndërkombëtar francez nuk ka gjetur një pikë referimi në pankinë për ta ndihmuar atë të rritet që kur ai përkoi me Tuchel në Borussia Dortmund dhe pasi dëgjoi Xavi, ai mendon vetëm, sipas Cope, për ta takuar dhe për të punuar me të.

Duhet mbajtur mend se kur u pyet për vazhdimësinë e Ousmane, Xavi ishte plot lëvdata. “Po”, u përgjigj ai nëse duhej të rinovohej. “Për mua Dembélé mund të jetë lojtari më i mirë në botë në pozicionin e tij. Por ju duhet të punoni me të dhe ta kërkoni atë. Varet nga ai, nga mentaliteti i tij, se ai është i dëmtuar pak, se ai ka performancë. Për mua ai zotëron rinovimin e tij. Francezi e di se do të duhet të punojë,” tha tekniku në një konferencë për shtyp. r.t/albeu.com


Shtuar 9.11.2021 09:17