De Bruyne jep mendimin e tij për fituesin e “Topit të Artë”

Kevin De Bruyne në një intervistë të dhënë para ndeshjes së sotshme kundër Club Brugge, është pyetur nga gazetarët për mendimin e tij ndaj fituesit së lojtarit më të mirë në botë.

“Nëse do më duhet të zgjedh dikë, do të shikoj të paktën këto dy vitet e fundi se kush është ai lojtar më në formë.

Robert Lewandowski është padyshim lojtari më në formë të paktën këto dy vitet e fundit.

Një sulmues që shënon të paktën minimum dy gola në ndeshje, shifrat flasin vet dhe zgjedhje ime e mendimi im është se Lewandowski e meriton ‘topin e artë'”, kështu është shprehur mesfushori belg i Manchester City. /albeu.com


Shtuar 19.10.2021 11:06