Courtois përsëri kritika ndaj FIFA-s (FOTO LAJM)

Thibaut Courtois ka reaguar përsëri ashpër ndaj FIFA-s, këtë herë në lidhje me nominimet e lojtarëve më të mirë të FIFA-s për meshkuj.

Alisson, Gianluigi Donnarumma, Edouard Mendy, Manuel Neuer dhe Kasper Schmeichel janë në garë për të fituar çmimin prestigjioz pas kontributit të tyre të jashtëzakonshëm për klubin dhe vendin këtë vit.

“Më mirë do të fitoja Ligën e Kampionëve dhe La Ligan sesa të fitoja këto çmime”.

“Gjëja më e mirë nuk më befason, ndoshta për shkak të komenteve të mia një muaj më parë”, shtoi ai. “Unë e di vlerën time dhe kjo është më e rëndësishme”./h.ll/albeu.com


Shtuar 24.11.2021 16:41