Chelsea nuk ndalet për Lukakun, gati oferta e radhës 130 milion euro

Chelsea po përgatit një ofertë të re për sulmuesin e Interit, Romelu Lukaku, e cila pritet të shkojë deri në 130 milionë euro.

Lukaku pritet të kthehet në Stamford Bridge këtë verë pasi Thomas Tuchel kërkon të forcojë opsionet e tij sulmuese në Chelsea përpara sezonit të tij të parë në krye të ekipit.

Goal.com ka raportuar se Blutë kanë parë tashmë të refuzohet një ofertë fillestare prej 100 milionë eurosh për belgun, e cila përfshinte mbrojtësin spanjoll, Marcos Alonso, si një pjesë e marrëveshjes.

Sipas Goal, Chelsea tani është i gatshëm të ofrojë midis 120 dhe 130 milionë euro për të blerë Lukakun, me Interin që ka të ngjarë të pranojë këtë shifër ndërsa ata vazhdojnë të negociojnë rrugën e tyre përmes një krize financiare.

Pavarësisht nëse shenjat e 28-vjeçarit për Blutë tani mund të zbresin në negociatat përfundimtare mbi strukturën e marrëveshjes, por planet tashmë janë duke u bërë për mbërritjen e tij në perëndim të Londrës.

Goal ka mësuar se Chelsea po shikon strategjitë e mundshme të largimeve për Tammy Abraham ndërsa ata i afrohen Lukakut, me Aston Villa të etur për të sjellë në huazim reprezentuesin anglez.

Sidoqoftë, Chelsea do të preferonte që Abrahami të largohej në mënyrë të përhershme dhe ata do të donin të fitonin rreth 40 milionë euro nga shitja e tij.


Shtuar 4.08.2021 13:46