Mbretëresha lë pas krahëve mërinë, uron publikisht Meghan Markle për ditëlindje

Mbretëresha Elizabeth II ka uruar publikisht Dukeshën e Sussex në 40-vjetorin e saj të lindjes.

Ajo ka ndarë tre fotografi të Meghan Markle në Instagramin zyrtar të familjes  mbretërore, dhe shkruan: “I urojmë Dukeshës së Sussex një ditëlindje të lumtur sot”.

Ky postim tregoi se hatermbetjet pas deklaratave të bujshme të Meghan Markle, mbretëresha ia ka lënë të shkuarës.

Kujojmë se në një intervistë për Oprah Winfery disa muaj më parë, Meghan tha se ka tentuar vetëvrasjen për shkak të presionit që kishte nga paragjykimet në familjen mbretërore.

Ajo gjithashtu tha se është diskutuar edhe për ngjyrën e lëkurës që do të kishte djali i saj, por nuk përmendi emra se kush e ka thënë./albeu.com

Shtuar 4.08.2021 14:04