Çfarë nuk u pa dje nga ndeshja Lazio-Inter, gjesti i çuditshëm i lojtarit lacial po bën xhiron e botës (VIDEO)

Në sfidën e djeshme midis Lazio-Inter, ku vendasit fituan me rezultatin 3-1 midis polemikave, ndodhi diçka e papritur pak sekonda pasi kishte mbaruar sfida.

Lojtarët po shkonin në drejtim të dhomave të zhveshjes kur Luiz Felipe vrapon tek ish-shoku i ekipit të tij Correa dhe i hidhet mbi shpinë duke fituar fitoren e Lazios njësoj sikur të ishin përsëri shokë ekipi.

Lojtarët e Inter-it janë irrituar përsëri dhe kanë shkuar me vrap tek Luiz Felipe por ky i fundit është larguar.

Ndërkohë arbitri kishte parë komplet skenën dhe kështu e ndëshkon mbrojtësin e Lazios me kartonin e kuq.

Kujtojmë se “ngacmimet” filluan që pas golit të dytë të Lazios kur sipas skuadrës mike ishte i parregullt sepse Dimarco ishte i dëmtuar dhe ekipi I Lazios nuk zbatoi “Fair Play”. /albeu.com


Shtuar 17.10.2021 09:53