Carlo Ancelotti shpallet trajneri më i mirë i vitit nga UEFA

Në ceremoninë e hedhjes së shortit të Champios League në Stamboll, është ndarë po ashtu edhe çmimi i trajnerit më të mirë për sezonin që lam pas.

Siç mund të parashikohej, Carlo Ancelotti, tekniku i Real Madridi, kampionit në fuqi të këtij kompeticioni ka fituar garën me Klopp dhe Guardiolan.

Sezonin që lam pas Reali nuk ishte një ndër skuadrat më prentedente për fitimin e kompeticionit, por tregoi se ajo fanellë peshon dhe asnjëherë nuk duhet nënvlerësuar./albeu.com