C.Ronaldo kalon me sukses testet mjekësore, kjo është data që pritet të debutojë me Man United

Cristiano Ronaldo ka kryer sot testet mjekësore në Lisbonë. Tani më gjithçka është e kryer dhe vetëm po pritet udhëtimi i tij për në Angli.

Klubi i Premier League do të paguajë rreth 15 milionë euro (12.87 milionë funte) plus një shtesë prej 8 milionë eurosh (6.86 milionë funte) për kapitenin e Portugalisë, i cili iu nënshtrua testeve mjekësore në Lisbonë gjatë fundjavës.

Ronaldo shënoi 118 gola në 292 ndeshje gjatë periudhës së tij të parë me United midis 2003 dhe 2009.


Shtuar 30.08.2021 11:15