Manastirliu jep lajmin e mirë: Mbërrijnë 30.000 doza të vaksinës AstraZeneca

Ditën e sotme kanë mbërritur në Shqipëri edhe 30.000 doza të vaksinës AstraZenaca. Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu me anë të një postimi në “Facebook”.

Ministrja gjithashtu bën me dije se në vendin tonë deri në këto momente kanë mbërritur gati 2 milion vaksin dhe janë kryer mbi 1.4 milion.

Postimi i plotë:

🧪 30,000 doza të vaksinës AstraZeneca i shtohen sasisë së vaksinave anticovid të disponueshme në vend, falë mbështetjes dhe bujarisë së Letonisë 🇦🇱🤝🇱🇻

👉🏼1,929,172 vaksina kanë mbërritur deri tani në Shqipëri, teksa janë kryer mbi 1,4 milion vaksinime anticovid.


Shtuar 30.08.2021 11:22