Benzema thirrje Perez: Nëse presidenti dëshiron të rinovojë me mua, dera është e hapur

Nuk është shumë e zakonshme të shohësh Karim Benzema në sallën e shtypit një ditë para një ndeshje të Ligës së Kampionëve, por sulmuesi francez dëshironte të bënte një hap përpara edhe jashtë fushës dhe ka dalë për të analizuar ndeshjen e nesërme kundër Atalanta, një duel jetësor për të qëndroni gjallë në Champions League.

Francezi është një lojtar që gjithmonë flet qartë, duke treguar veten të bindur, por edhe  se ekipi do të jetë në shortin për çerekfinalet të premten.

I pyetur për të ardhmen e tij, Benzema u përgjigj: “Unë punoj te Real Madrid çdo ditë. Kam një kontratë deri në vitin 2022 dhe dera është e hapur. Nëse presidenti dëshiron të më rinovojë, unë jam këtu. Unë jam këtu dhe shpresoj të vazhdoj këtu”. /albeu.com/

 


Shtuar 15.03.2021 14:44