Barcelona nuk heq dorë nga Haaland

Nuk është sekret që Barcelona ka shumë nevojë për gola, dhe pak lojtarë në Evropë i garantojnë ato ashtu siç bën Haaland. Sulmuesi i Borussia Dortmund ka qenë një objektiv afatgjatë i Laportës dhe ai ka ëndërruar ta sjellë atë në Camp Nou që kur u kthye si president.

Për kërcënimin e tij sulmues, moshën dhe profilin e tij, Barcelona e sheh Haaland si paketën e përsosur, një lojtar me të cilin mund të shihnin kthime të mëdha, si në fushë ashtu edhe jashtë saj. Pjesa e vështirë, sigurisht, do të jetë arritja e një marrëveshjeje për të arritur në atë fazë.

Çmimi

Ka pasur shumë spekulime se Haaland mund të jetë i disponueshëm në fund të këtij sezoni në një marrëveshje me çmim të ulët, por kjo shifër ende thuhet të jetë në rajonin prej 70 milionë euro. Më pas, janë pagat e lojtarit dhe tarifa që agjenti i tij, Mino Raiola, do të urdhëronte, dhe pikërisht në këtë pikë të fundit Laporta po punon larg.

Haaland dhe përfaqësuesi i tij janë bërë të vetëdijshëm se Barcelona e dëshiron atë dhe ka plane të mëdha për të, dhe vendosmëria e tyre mund të llogaritet për diçka kur të vijë koha e vendimit.

Mund të duket ende e pamundur, por Laporta nuk po heq dorë nga kjo dhe ai do të jetë i gjithi për Haaland deri në fund./h.ll/albeu.com


Shtuar 14.12.2021 15:57