Barcelona në gatishmëri për Aubameyang

Nuk është hera e parë që Pierre-Emerick Aubameyang lidhet me Barcelonën , por vazhdimësia e gabonezit në klubin e tij në fjalë nuk ishte vënë asnjëherë në pikëpyetje.

Skandali rreth sulmuesit, pas humbjes së shiritit të kapitenit te Arsenali, është servirur dhe në ‘The Independent‘ ai kupton se tani është në merkato . Ata e shohin ekipin e Barçës si një zgjidhje të mundshme , pasi kanë nevojë për një sulmues.

Megjithatë, ata kujtojnë se situata e pasigurt e Barçës ndërlikon gjithçka. Auba ka një pagë shumë të fuqishme që bie ndesh me synimin e Blaugranas. Prandaj shfaqet emri i Ousmane Dembélé.

Mediat e sipërpërmendura bëjnë me dije se ndërmjetësit kanë vlerësuar mundësinë e një shkëmbimi , pasi pagat e të dyve, ndonëse me pak ndryshime, janë të ngjashme. /albeu.com


Shtuar 15.12.2021 10:12