Barcelona arrin akord personal me sulmuesin e talentuar

Ferran Torres është i zgjedhuri për Barcelonën pasi ata kërkojnë të forcojnë vijën e tyre të parë dhe mund të nisin një lëvizje për sulmuesin e Manchester City.

Agjenti i spanjollit ishte në zyrat e Barcelonës të martën e kaluar për të shtyrë lëvizjen përpara, me drejtorin e futbollit Mateu Alemany që udhëtoi për në Mançester këtë javë. Tashmë ka një marrëveshje mes Barcelonës dhe lojtarit, por të dy klubet nuk kanë arritur marrëveshje. Barcelona i ka premtuar anësorit një rol të rëndësishëm në skuadër, diçka që ai mendon se nuk e ka arritur në Angli nën drejtimin e Pep Guardiolës.

Pala spanjolle shpreson që një marrëveshje mund të arrihet në janar, por kjo mund të varet nga kërkesat e qytetarëve duke pasur parasysh statusin e tyre të pasigurt financiar, të paktën deri në realizimin e shitjeve. Pavarësisht vështirësive, Barcelona po ndjek një lëvizje për Ferranin, i cili kushtoi 25 milionë euro kur u largua nga Valencia për t’u transferuar në Etihad Stadium, plus bonuse.

Lojtari spanjoll ka kaluar pjesën më të madhe të muajit të kaluar në qytetin e tij të lindjes, Valencia, duke u rikuperuar nga një dëmtim të cilin e mori në detyrën ndërkombëtare në tetor. Ende duke u rikuperuar, ai nuk mban më këpucë ortopedike dhe po i afrohet rikthimit në stërvitje, me synimin për t’u rikthyer në veprim në vitin 2022./h.ll/albeu.com


Shtuar 26.11.2021 21:27