Autobusi u sulmua nga disa persona, 3 të vdekur (VIDEO)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku një autobus me nxënës është gjuajtur me armë.

Ndërsa, kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj për Express tha se autobusi po barte nxënësit nga Gjakova për në Deçan.

Ai tregoi se dy nxënësit, një djalë dhe një vajzë janë nga fshati Gllogjan, dhe mbiemrat e tyre janë Mustafaj dhe Hamzaj.

Mësohet gjithashtu se në drejtimin të autobusit është  gjuajtur disa herë  me armë. /albeu.com/

Shtuar 26.11.2021 21:18