Atalanta dhe Milani luftojnë për Origin

Divock Origi është një “hero kulti” në Liverpool, siç thekson ‘The Sun’, por ditët e tij në Liverpool mund të kenë një datë skadimi.

‘Tuttosport’ raporton se Milan dhe Atalanta do të ishin të lumtur ta kishin atë. Rossonerët , për ta kthyer atë në një zëvendësim për një Ibrahimovic cili është tashmë ka 40 në supe. Atalanta, nga ana e tyre, kanë frikë se Luis Muriel do të largohet dhe lojtari është një nga të preferuarit e trajnerit, gjithmonë sipas gazetës transalpine.

Momenti i tij kulmor i Origi-t ishte Liga e Kampionëve 2019, duke qenë kyç në arritjen e titullit me golat e tij ndaj Barçës në gjysmëfinale dhe Tottenhamit në finale. Megjithatë, treshen Mané-Salah-Firmino i ka mbyllur dyert dhe Diogo Jota e ka lënë pa minuta. /albeu.com


Shtuar 14.12.2021 12:04