“Ata nuk ma pasojnë topin”, Aguero shpërthen pas ndeshjes në Champions

Manchesteri City arriti të kualifikohej pa vështirësi në cerek finale të Champions League pasi mposhti Glagbach me rezultat të përgjithshëm, 4-0.

Një vëmendje të madhe mori “shpërthimi” i sulmuesit argjentinas, Sergio Aguero i cili u aktivizua në minutën e 75’ dhe nuk arriti të godiste asnjëherë në  portë. Për këtë ai fajësoi bashkëlojtarët duke i menaxherit: “Ata nuk ma pasojnë topin mua”, sipas asaj që shkruan ESPN SportsCenter.

Aguero u drejtua menjëherë drejt dhomave të zhveshjes, kur edhe u ndal nga ndihmësi i Pep Guardiolas, për ta pyetur çfarë po ndodhë./albeu.com/


Shtuar 17.03.2021 10:34