Arrestohet nga Policia franceze gruaja që rrëzoi 30 çiklistë

Drama merr fund. Policia franceze me sukses ka mbyllur operacionin e kërkimit të një gruaje, që shkaktoi rrëzimin e mbi 30 çiklistëve në Tour de France, e disa prej tyre mbetën të lënduar.

Spektatorja është gjetur pas 5 ditësh kërkim në Francë.

 

 

Ajo është dërguar në paraburgim dhe përveç dënimit me gjobë rrezikon edhe burgim.


Shtuar 30.06.2021 16:25