Allegri i thotë “PO” Realit, vendimin përfundimtar do ta japë Perez

Massimiliano Allegri i ka dhënë “ok” Real Madridit për të marrë frenat e skuadrës sezonin e ardhshëm nëse Zidane largohet nga pankina. Trajneri italian, ish i Juventusit, është opsioni i preferuar i Florentino Pérez, edhe pse Bordi i tij e bën atë të presë për të vënë bast mbi Raúl González.

Drejtuesi i lartë, siç diskutuam disa ditë më parë, u takua me trajnerin italian dhe  përcolli dëshirën e tij për ta pasur atë, të cilit Allegri iu përgjigj ditë më vonë me një po.

Tani vendimi përfundimtar është në çatinë e presidentit të bardhë, i cili ndihet me presionin popullor dhe atë të disa anëtarëve të Bordit të tij të Drejtorëve të cilët këmbëngulin në Raúl González Blanco.

Allegri, megjithëse ka oferta nga Italia, ka urdhëruar agjentin e tij të ndalojë çdo negociatë derisa të dijë nëse Madridi më në fund konfirmon ardhjen e tij, dhe është se për të është opsioni i preferuar për momentin. /albeu.com/

Shtuar 17.05.2021 11:05