Ronaldo po largon makinat nga Torino, mbaroi koha e tij te Juventusi? (VIDEO)

Një pikëpyetje e madhe qëndron mbi të ardhmen e Cristiano Ronaldos. Kampioni portugez, mes thashethemeve të tregut që dëshironin një rikthim në Sporting të Lisbonës ( hipoteza e mbështetur edhe nga nëna e tij Dolores Aveiro: “Unë do ta bind atë të kthehet” ) dhe një sezon për t’u harruar, mund të largohet nga Juve një vit më herët se fundi i kontratës së tij,që skadon në qershor 2022. Ekipi ka nevojë për një “mrekulli” për t’u kualifikuar në edicionin e ardhshëm të Champions League dhe qëndrimet e Portugezit brenda dhe jashtë fushës zbulojnë një gjendje të keqe.

Supermakinat e Cristiano Ronaldos largohen nga Torino

Për të ushqyer thashethemet për një lamtumirë të mundshme, pra, janë imazhet e lëshuara nga Per Semper Calcio , i cili publikoi një video në të cilën ne shohim burra që synojnë të ngarkojnë super veturat CR7 në një kamion. Ne mund ta lexojmë qartë Rodo Cargo, një kompani e njohur transporti me seli në Lisbonë e cila mori të gjitha “xhevahirët” e Ronaldos automobilistikë nga Torino.

Mbërritja e këtyre makinave në Torino më 2018 ishte shenjë e madhe për kalimin e Ronaldos në Juventus dhe fakti se ato makina tani po largohen në Torino mund të nënkuptojë se edhe Ronaldo po largohet nga Serie A.

 

Shtuar 17.05.2021 12:02