Allegri akoma edhe më pranë Juventusit, këto janë dy lojtarët aktualë që i pëlqejnë italianit

Massimiliano Allegri është gjithnjë e më afër kthimit te Juventus. Në intervistën me Gazzetta, Giovanni Galeone, miku i tij i ngushtë foli për lojtarët që trajneri do të ishte entuziazt të stërviste kur të kthehej te Juventus.

“Ne kemi folur shpesh për Chiesa-n dhe duhet ta pranoj se Max kishte të drejtë: Unë nuk jam i çmendur për të, nuk mendoja se ai bëri aq mirë, por duhej të ndryshoja mendje. Ai është përmirësuar shumë dhe Allegri e kishte parë që në fillim.”

“Allegri gjithashtu i pëlqen Kulusevski dhe mund të rritet shumë me të.

Por mbi të gjitha mund të rigjallërojë lojtarët e rënë në fatkeqësi, si Bernardeschi, i cili ka një të ardhme si mesfushor për Allegri-n.”

“Ja pra, do të doja që ta shihja te Juve duke përmbysur situatën. Të tregojë se është trajneri ai që komandon dhe është në krye, siç bëri kur dërgoi Bonuccin në tribunë.”


Shtuar 26.05.2021 14:59