304 milion euro të shpenzauara nga Reali për të zëvendësuar Ronaldon, nuk ia doli

Real Madridi tranferoi plot 6 sulmues pas largimit të Ronados nga Reali për të plotësuar vendin e lënë vakant.

Perez shpenzoi plot 304 milion euro, të cilat duket se kanë qenë një investim i gabuar.

Ekipi i Zinedine Zidanës bleu: Eden Hazardin (115), Viniciusin (45), Rodrygon (45), Mariano Diazin (22), Joviqin (60) dhe Brahim Diazin (17).

Të gjithë këto transferime kanë statistikë më të dobëta se vetë Ronaldo.

Zëvendësuesit e Ronaldos tek ekipi i Realit kanë shënuar 35 gola, kurse ylli portugez te Juventusi ka shënuar 95 gola./albeu.com.


Shtuar 16.03.2021 11:01