Zyrtarizohet posti i ri i Ilir Beqajt, kjo është drejtoria që do të ketë në dorë

Gjatë ditës së sotme është zhvilluar një takim konsultative në Ministrinë e Brendshme me Donatorët, ku ishin të pranishëm dhe ambasadorët Yuri Kim dhe Luigi Soreca.

Ministri Bledi Çuçi njoftoi se Ilir Beqaj është zgjedhur në krye të agjencisë që merret me ndihmat e donatorëve. Beqaj do të  merret me menaxhimin e ndihmave që i vijnë Shqipërisë nga aleatët.

 

 


Shtuar 24.11.2021 11:01