Pas vizitës në Tiranë, Cameron bisedë telefonike me presidentin Begaj: Shqipëria aleate e ngushtë e NATO-s!

Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin Bajram Begaj.

Këtë të mërkurë Sekretari i Jashtëm i Britanisë së Madhe, David Cameron zhvilloi një vizitë në Tiranë, ku u takua me Kryeministrin Rama.

Megjithatë Cameron sipas Zyrës së Jashtëm të Komonuelthit, ka zhvilluar një telefonatë me presidentin Begaj, ku kanë folur për rolin e Shqipërisë si aleate e NATO-s dhe mbështetjen për Ukrainën.


Shtuar 22.05.2024 18:50