COVID-19 i merr jetën ish-zëvendësministrit të Turizmit

Ish- zëvendësministër i Turizmit Genci Pasko ka humbur betejën me koronavirusin.

Prej ditësh, Pasko ishte infektuar me koronavirus, por së fundmi gjendja e tij shëndetësore u përkeqësua duke mos i bërë ballë jetës.

Pasko është  diplomuar për Ekonomi, në Universitetin e Tiranës, disa studime pasuniversitare dhe PhD ne Turizëm. Gjithashtu Pasko ka mbuluar detyra të rëndësishme, teksa njihet dhe si një zë i fortë i shoqërisë civile./albeu.com/


Shtuar 11.03.2021 14:45