Berisha: Ta bëjmë natën ditë, për të përgatitur të premten që vjen, fitoren e madhe

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha gjatë fjalës së tij mbrëmjen e sotmë u shpreh se qytetarët duhet të reagojnë me forcën më të madhe. Berisha shtoi se rënia e bashkisë së kryeqytetit, rrëzimi i kryehajdutit të saj dhe nxjerrja e tij nga bashkia është fitorja vendimtare për rikthimin në pushtet të opozitës.

Ai u tha mbështetësve të tij se duhet të vazhdojë me guxim të madh, me zemërim të madh, me vendosmëri të palëkundur, betejën e tyre.

Fjala e Berishës:

Qytetare dhe qytetarë. Të rinj, të reja, burra, gra. Kur ata arrestojnë luftëtarët tanë, secili nga ju duhet të reagojë me forcën më të madhe. Një për të gjithë, të gjithë për një, kjo është motoja jonë.
Këto ditë që kemi para ta bëjmë natën, ditë, për të përgatitur të premten që vjen, fitoren e madhe.
Rënia e bashkisë së kryeqytetit, rrëzimi i kryehajdutit të saj, nxjerrja e tij nga bashkia është fitorja vendimtare për krijimin e qeverisë teknike, zgjedhje të lira, rikthimin në pushtet të opozitës.

Ndaj dhe të vazhdojmë ne me guxim të madh, me zemërim të madh, me vendosmëri të palëkundur, betejën tonë. Betejën e fitores. Betejën për dinjitetin. Betejën për qeverinë teknike. Betejën për zgjedhje të lira. Betejën për integrimin e Shqipërisë në Europë. Rroftë Shqipëria, rrofshi ju. Fitore, fitore, fitore!


Shtuar 21.04.2024 21:49