S’do ta besoni kurrë, sa vjeç mbush sot Unikkatil

Unikkatil sot feston ditëlindjen dhe me siguri do të surprizohen kur të mësoni se mbush plot 40 vjeç.

Reperi i njohur ka lindur më 18 mars të vitit 1981 në Prishtinë. Ai numëron në diskografinë e tij qindra këngë, ku e veçanta është se asnjë nga to nuk eshtë e realizuar me videoklip, gjë që e dallon atë nga këngëtarët e tjerë.

Albumi i fundit i tij është “Kanuni i Katilit” i publikuar në vitin 2007, para 14 vjetëve.

Kujtojmë se në dhjetor të vitit 2019, reperi humbi babanë e tij. Reperi e ka dhënë lajmin e hidhur nëpërmjet fjalëve prekëse ku tregon edhe dhimbjen e madhe që po përjeton.


Shtuar 18.03.2021 13:16