Rreth 40 vite më parë, për kë personazh bëhet fjalë në foton e rrallë (FOTO LAJM)

Prej vitesh, Ardit Gjebrea është në shtëpinë e shqiptarëve çdo të diel me programin “E diela Shqiptare”.

Por para moderimit, Ardit Gjebrea ka kompozuar dhe kënduar shumë këngë të cilat edhe sot mbeten ikonë.

Krijuesi i “Dimëroj” apo “Ja ku jam” do t’ju habisë me pamjen e tij të viteve ‘80 të cilën një pjesë e mirë e kafshirë nga memoria.

Kjo foto krah gruas së tij dhe Mirash Hajati, gazetar dhe ish-drejtor i RTSH-së shfaq një Ardit me më shumë flokë dhe me disa kilogramë më tepër./albeu.com/

Shtuar 20.01.2022 14:53